ПЕНТАДА ГРУПП: участь у щорічному засіданні членів Київської ТПП з дипломатичними і торговими представниками зарубіжних посольств в Україні та Міжнародними організаціями
27 лютого 2025 р. у приміщеннях Київської ТПП відбулось традиційне щорічне засідання членів Київської ТПП з дипломатичними і торговими представниками зарубіжних посольств в Україні та Міжнародними організаціями, бізнес-асоціаціями та компаніями, які займаються сприянням розвитку підприємництва.
У заході взяли участь керівники торговельно-економічних місій: Представництва Європейського Союзу в Україні, Німеччини, Великобританії, Пакистану, Польщі, Індії, Литви, Латвії, Естонії, Канади, Ізраїлю, Узбекистану, Бразилії, Австрії, Іспанії, Єгипту, Аргентини, Казахстану, Лівії, Молдови, Нідерландів, Румунії, Туреччини, Чехії, Чорногорії, Болгарії, Норвегії, В’єтнаму, Словенії, Китаю, Бельгії, Швеції, Фінляндії, Австралії, Франції, Данії, Італії, Португалії; Міжнародні організації, бізнес-асоціації та фірми, які займаються сприянням розвитку підприємництва: Канадсько-Українська торгова палата, Українсько-Арабська Ділова Рада, ГО Африканська Рада в Україні, Платформа міжнародного співробітництва «Нові ринки» ICP-33, Австралійсько-Українська Торгова Палата AUCC, Закордонне торговельне бюро в Києві Польського Агентства інвестицій та торгівлі, Польсько-Українська торговельна палата, Німецько-Українська промислово-торговельна палата, ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», ДУ «Офіс розвитку підприємництва та експорту”.
Директор ТОВ “ПЕНТАДА ГРУПП” Лілія Соболь прийняла участь у засіданні та виступила з промовою щодо викликів та можливостей, важливих українському бізнесу на міжнародній арені. Мова йшла про набуття статусу авторизованого економічного оператора (АЕО). Зокрема, як інститут міжнародної торгівлі, Авторизований економічний оператор був заснований для спрощення митних процедур та підвищення безпеки у переміщенні товарів через кордони. Практика його застосування має понад 15-ти річну історію в Європейських країнах, проте, в Україні, після набуття чинності у 2019 році, цей процес активізувався лише у 2021 році, при цьому лише одна компанія набула статусу АЕО. Потім 2 роки затишшя і лише з кінця 2023 року по лютий 25 року 80 українських підприємств здобули цей статус, серед яких виробники – експортери 60%, оптова торгівля 20%, логістичні компанії близько 14%.
Також зазначила, що українські підприємства скептично та недовірливо ставляться до працездатності процедури набуття статусу АЕО. Насамперед тому що:
процедура складна та тривала, і це вимагає значних інвестицій у внутрішні процеси підприємства
потрібно навчати персонал, вдосконалювати систему контролю та дотримуватись різноманітних вимог і критеріїв
і врешті-решт, бізнес не вірить у те, що переваги від статусу АЕО компенсують витрати на його отримання.
Але, як говорять «усе складне – насправді дуже просто», тому і тут, основна причина – це не поінформованість. Якщо дуже стисло, то статус АЕО – це спрощені митні процедури, зменшення кількості перевірок, підвищення довіри з боку митних органів та зменшення витрат.
Набуття статусу – це лише 1/3 справи, головне його утримати, разом із довірою митниці, бо зі статусом АЕО приходить і більша відповідальність, тому як тепер саме підприємства несуть відповідальність за помилки у митному оформленні, а бізнес має працювати ефективніше в нових умовах.
Участь ПЕНТАДА ГРУПП у цьому важливому заході стала важливим кроком для покращення бізнес-середовища в Україні, що сприяє налагодженню конструктивних зв’язків між українським та міжнародним бізнесом. Спільні зусилля учасників зустрічі, серед яких були як представники влади, так і приватного сектору, сприятимуть подальшому розвитку підприємництв та економічного зростання України.