Контакти
PENTADA

Перехід на застосування NCTS Фаза 5

Консалтинг
Перехід на застосування NCTS Фаза 5

9 квітня Держмитслужба за підтримки Програми з управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) провела семінар щодо переходу на застосування NCTS Фаза 5. Основною подією семінару стала презентація ІТ-рішень, які бізнес зможе використовувати для подачі транзитних декларацій в NCTS Фаза 5, оскільки саме з цією проблемою зіштовхнулися суб’єкти процедури вкінці листопада минулого року. Таким чином було представлено ряд ІТ-рішень для подачі Т1 в NCTS Фаза 5:

  1. Портал трейдера (відео-презентація для подачі транзитних декларацій в NCTS Фаза 5 за допомогою Порталу трейдера – https://www.youtube.com/watch?v=NOB90OU7i-0);
  2. Функціонал веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» (відео-презентація для подачі транзитних декларацій в NCTS Фаза 5 за допомогою веб-порталу «Єдине вікно для міжнардної торгівлі» – https://www.youtube.com/watch?v=oTEhxbZ7E2A);
  3. Функціонал брокерського програмного забезпечення MDOffice (відео-презентація для подачі транзитних декларацій в NCTS Фаза 5 за допомогою MDOffice – https://www.youtube.com/watch?v=BoWuR17IDDM);
  4. Функціонал брокерського програмного забезпечення QDPro.

У підсумку семінару було анонсовано, що перехід на NCTS Фаза 5 відбудеться 22 квітня 2024 року.

Варто зазначити, що після переходу бізнес повинен подавати транзитні декларації відповідно до нових правил та в оновлену транзитну систему – NCTS Фаза 5. Попередня версія системи (NCTS Фаза 4) приймати декларації вже не буде; водночас вона працюватиме певний час (орієнтовно 2 місяці) з метою завершення та закриття переміщень, розпочатих до переходу на NCTS Фаза 5.

Крім того, усі індивідуальні гарантії, які не будуть використані до моменту початку фактичного запуску NCTS Фаза 5 (до 10:00 22 квітня 2024 року), потрібно буде подати повторно відповідно до оновленої специфікації в нову систему.

Також до новацій додано можливість завершення процедури спільного транзиту поміщенням товарів на авторизований об’єкт підприємства (оформлення декларації типу TS), оскільки в попередній версії системи такої можливості не було.

Фахівці ПЕНТАДА ГРУПП завжди слідкують за новинами та оновленнями законодавства, тому готові у будь-який час надати консультації нашим клієнтам для їх безперебійної роботи.