Контакти
PENTADA

Процедура випуску за місцезнаходженням

Консалтинг

Сучасний стан розвитку зовнішньоекономічних відносин розкриває широкий спектр використання нових перспектив для бізнесу. Митне законодавство України перебуває на шляху вдосконалення, тим самим надає можливість користуватися спеціальними перевагами та спрощеннями. Пропонуємо коротко ознайомитися із застосуванням спрощення «Процедура випуску за місцезнаходженням» при імпорті та експорті товарів.

Хто може застосовувати?

Процедура випуску за місцезнаходженням застосовується до товарів, декларантом яких є підприємство, якому надано авторизацію на застосування такого спрощення (авторизований об’єкт).

Переваги використання:

 • Економія часу;
 • Зниження ризиків;
 • Заощадження грошових витрат;
 • Спрощення ведення бізнесу;
 • Підвищення конкурентоспроможності.

Використання спрощення «Процедура випуску за місцезнаходженням»:

При ввезенні товарів:

 1. Оформлення ІМ ЕЕ ( з певним видом гарантування)
 2. Доставка товару на авторизований об’єкт;
 3. Подача повідомлення про прибуття;
 4. Отримання дозволу на вивантаження;
 5. Подача повідомлення про результати вивантаження;
 6. Подача декларації у відповідний режим із зазначенням № TS;
 7. Вивільнення гарантії по завершенню митного оформлення товару.

*Завдяки цьому підприємство в змозі збільшити свій вантажопотік протягом періоду та знизити вартість простоїв на пунктах пропуску.

При вивезенні товарів:

 1. Перебування товарів на авторизованому об’єкті;
 2. Завантаження товарів на ТЗ;
 3. Накладання пломб спеціального типу;
 4. Оформлення МД (відповідно до заявленого митного режиму, який є підставою для вивезення товарів за межі авторизованого об’єкта);
 5. Пред’явлення товарів митному органу на кордоні;
 6. Випуск товарів за межі митної території України.

*Ці преференції звільняють експортера від необхідності відвідувати митні термінали для справляння митних формальностей і загально обов’язкового пломбування вантажів, котрі будуть переміщатися під митним контролем, а також дозволяє більш гнучко планувати процес доставки.

Підприємства, які отримали авторизацію на застосування спрощення “процедура випуску за місцезнаходженням”, можуть здійснювати митні формальності самостійно. Реалізація такого європейського підходу до ведення митної справи можлива завдяки Автоматизованій системі митного оформлення (АСМО), яка розроблена та впроваджується Держмитслужбою.

Додаткові авторизації на спрощення « Процедура випуску за місцезнаходженням» є: «загальна гарантія», «звільнення від гарантії», «самостійне накладання пломб спеціального типу».

Дозволи на застосування надаються Держмитслужбою безоплатно та діють безстроково.

Наявність спеціальних спрощень у суб’єкта ЗЕД вказує на статус, який засвідчує надійність та прозорість діяльності компанії. Це світова практика, яка демонструє відкрите та результативне партнерство між державою та бізнесом. Так, контрольні процедури можуть бути швидкими, а перевірки – простими.

Завдяки знанням та напрацьованому досвіду наших фахівців ми можемо надати Вам консультації та допомогти у процесі отримання спеціальних спрощень.